Počet záznamů: 1  

Vězňovo dilema

  1. Údaje o názvuVězňovo dilema [rukopis] / Petr Sušovský
    Další variantní názvyVězňovo dilema
    Osobní jméno Sušovský, Petr (autor diplomové práce nebo disertace)
    Překl.názPrisoner's Dilemma
    Vyd.údaje2010
    Fyz.popis45
    PoznámkaVed. práce Martina Pavlačková
    Dal.odpovědnost Pavlačková, Martina (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
    Pastor, Karel (oponent)
    Dal.odpovědnost Univerzita Palackého. Katedra matematické analýzy a aplikací matematiky (udelovatel akademické hodnosti)
    Klíč.slova Nekooperativní hry * hra v normálním tvaru * Nashovo equilibrium * konečná hra v normálním tvaru * smíšené strategie * ryzí strategie * dvojmaticová hra * reakční křivky * Vězňovo dilema * Cournotův model monopolu a duopolu * Noncooperative game * a game in normal form * Nash equilibrium * finite game in normal form * mixed strategy * pure strategy * matrix game * the reaction curves * Prisoner's dilemma * Cournot model of monopoly and duopoly
    Forma, žánr bakalářské práce bachelor's theses
    MDT (043)378.22
    Země vyd.Česko
    Jazyk dok.čeština
    Druh dok.PUBLIKAČNÍ ČINNOST
    TitulBc.
    Studijní programBakalářský
    Studijní programAplikovaná matematika
    Studijní oborMatematika-ekonomie se zaměřením na bankovnictví
    kniha

    kniha

    Kvalifikační práceStaženoVelikostdatum zpřístupnění
    73861-259386382.pdf41344.4 KB08.04.2010
    PosudekTyp posudku
    73861-ved-173293508.pdfPosudek vedoucího
    73861-opon-272536229.pdfPosudek oponenta

    V první kapitole se obecně zabývám teorií nekooperativních her. Vysvětluji v ní základní pojmy, jakými jsou např. hra v normálním tvaru, rovnovážné strategie nebo strategie smíšené. Zmíněné pojmy zde ilustruji vlastními příklady. Ve druhé kapitole se soustředím na speciální typ nekooperativní hry - Vězňovo dilema. Nastiňuji v ní nejen samotný problém Vězňova dilematu, ale také uvádím příklady aplikací, kde se s Vězňovým dilematem můžeme setkat. Významnou částí druhé kapitoly je podrobně analyzovaný Cournotův model monopolu a duopolu. V tomto spojitém modelu se snažím ukázat, že se i duopolisté chovají jako soupeři neboli jako "vězni" ve Vězňově dilematuThe first chapter deals with the general theory of non-cooperative games. I explain basic notions, such as a game in normal form, strategies or mixed strategies. These concepts are illustrated by my own examples. In the second chapter, I focus on a special type of non-cooperative games - the Prisoner's dilemma. I outlined not only the Prisoner´s dilemma problem itself, but also point out applications, where we can find the Prisoner´s dilemma. An important part of the second chapter is the Cournot model of monopoly and duopoly. In this continuous model, I try to show that also duopolists behave as rivals or as "prisoners" in the Prisoner´s dilemma.

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.