Počet záznamů: 1  

Dědické řízení s mezinárodním prvkem

  1. Údaje o názvuDědické řízení s mezinárodním prvkem [rukopis] / Dagmar Bělochová
    Další variantní názvyDědické řízení s mezinárodním prvkem
    Osobní jméno Bělochová, Dagmar (autor diplomové práce nebo disertace)
    Překl.názInheritance proceedings with an international element
    Vyd.údaje2015
    Fyz.popis62 s. (118 271 znaků).
    PoznámkaVed. práce Miluše Hrnčiříková
    Oponent Lukáš Ryšavý
    Dal.odpovědnost Hrnčiříková, Miluše, 1980- (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
    Ryšavý, Lukáš, 1978- (oponent)
    Dal.odpovědnost Univerzita Palackého. Katedra obchodního práva a mezinárodního soukromého práva (udelovatel akademické hodnosti)
    Klíč.slova Dědictví * Hraniční určovatel * Mezinárodní prvek * Nařízení o dědictví * Kolizní normy * Obvyklý pobyt * Odúmrť * Pravomoc * Státní příslušnost * Uznání a výkon rozhodnutí * Inheritance * Connecting factor * International element * Regulation on Succession * Conflict of Law rules * Habitual residence * Escheat * Jurisdiction * Nationality * Recognition and Enforcement of decision
    Forma, žánr diplomové práce master's theses
    MDT (043)378.2
    Země vyd.Česko
    Jazyk dok.čeština
    Druh dok.PUBLIKAČNÍ ČINNOST
    TitulMgr.
    Studijní programNavazující
    Studijní programPolitologie
    Studijní oborEvropská studia se zaměřením na evropské právo
    kniha

    kniha

    Kvalifikační práceStaženoVelikostdatum zpřístupnění
    00190614-577624311.doc53455.2 KB04.12.2015
    PosudekTyp posudku
    00190614-ved-874728003.xlsPosudek vedoucího
    00190614-opon-981004491.xlsPosudek oponenta
    Průběh obhajobydatum zadánídatum odevzdánídatum obhajobypřidělená hodnocenítyp hodnocení
    00190614-prubeh-656071196.pdf25.03.201404.12.201509.02.20162Hodnocení známkou

    Předmětem této diplomové práce je chronologické uspořádání českých vnitrostátních pramenů mezinárodního práva soukromého a porovnání rozdílů v jejich kolizních úpravách dědického práva. Práce není omezena jen na vnitrostátní prameny, ale přihlíží i k mezinárodním smlouvám a zaměřuje se i na unijní úpravu dědického řízení, v podobě tzv. Nařízení, které je účinné od 17. 8. 2015. Nejprve jsou vymezeny základní pojmy dědického řízení s mezinárodním prvkem. Po nich následuje obecné představení všech současných pramenů českého mezinárodního práva soukromého a poté je již věnována pozornost kodifikacím pouze vnitrostátních pramenů, a to od roku 1918 po současnost. Následně je jejich historická úprava dědických kolizních norem srovnávána se současnou úpravou a jsou brány v potaz i korekce v mezinárodních smlouvách a v Nařízení. Závěrem je dán prostor novému unijnímu předpisu. Tato práce zjišťuje, zda změny a nově přijaté trendy mají vliv na efektivitu dědického řízení. Lze zhodnotit, že s každou přijatou kodifikací se jednalo o modernizaci dosavadní zákonné úpravy. Avšak největší význam má zcela jistě nový unijní předpis, který řeší problematiku dědictví na úrovni EU komplexně a inovativním způsobem.The subject of this thesis is the chronological arrangement of Czech national sources of private international law, and to compare the differences in their conflict modifying inheritance rights. Work is not limited to domestic sources, but also take into account international treaties and focuses on treatment of EU probate proceedings, in the form of so-called. The regulation, which is effective from 17. 8. 2015. First, the basic concepts successions with an international component. They are followed by general presentation of all current sources of Czech private international law, then it is no longer paid attention only codification domestic sources, and from 1918 to the present. Subsequently, their historical inheritance conflict of laws treatment compared with current treatment and are taken into account the correction in the international treaties and Regulations. Finally, space is given a new EU regulation. This work determines whether the newly adopted changes and trends affecting the efficiency of the succession. You can evaluate it with each received codification was a modernization of the existing legal provisions. However, the greatest significance is certainly new EU regulation which addresses the issue of heritage at EU level comprehensive and innovative way.

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.