Počet záznamů: 1  

Cross-species amplifikace mikrosatelitů z řádu veslonozí a plameňáci u marabu afrického (Leptoptilos crumeniferus)

  1. Údaje o názvuCross-species amplifikace mikrosatelitů z řádu veslonozí a plameňáci u marabu afrického (Leptoptilos crumeniferus) [rukopis] / Eva Fišerová
    Další variantní názvyCross-species amplifikace mikrosatelitů z řádu veslonozí a plameňáci u marabu afrického (Leptoptilos crumeniferus)
    Osobní jméno Fišerová, Eva (autor diplomové práce nebo disertace)
    Překl.názCross-species amplification of microsatellites from Pelecaniformes and Phoenicopteriformes in Marabou Stork (Leptoptilos crumeniferus)
    Vyd.údaje2012
    Fyz.popis59
    PoznámkaVed. práce Petr Nádvorník
    Oponent Miloslav Kitner
    Dal.odpovědnost Nádvorník, Petr (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
    Kitner, Miloslav (oponent)
    Dal.odpovědnost Univerzita Palackého. Katedra buněčné biologie a genetiky (udelovatel akademické hodnosti)
    Klíč.slova cross-species PCR amplifikace * mikrosatelity * brodiví * marabu africký * cross-species PCR amplification * microsatellites * Ciconiiformes * Marabou Stork
    Forma, žánr bakalářské práce bachelor's theses
    MDT (043)378.22
    Země vyd.Česko
    Jazyk dok.čeština
    Druh dok.PUBLIKAČNÍ ČINNOST
    TitulBc.
    Studijní programBakalářský
    Studijní programBiologie
    Studijní oborMolekulární a buněčná biologie
    Kvalifikační práceStaženoVelikostdatum zpřístupnění
    00158494-112198932.pdf25549.3 KB30.07.2012
    PosudekTyp posudku
    00158494-ved-771634438.pdfPosudek vedoucího
    00158494-opon-960671192.pdfPosudek oponenta
    SignaturaČár.kódLokaceDislokaceInfo
    BP-KBB/153 (PřF-KBO)3134513638PřF-HolicePřF, Knihovna Holice - skladpouze prezenčně

    V teoretické části své bakalářské práce jsem se zabývala popisem řádu brodiví a jeho jednotlivých 5 čeledí. Největší pozornost jsem věnovala čeledi čápovití (Ciconidae), kam patří právě marabu africký. Dále jsem stručně popsala všechny dodnes nalezené polymorfní mikrosatelitové lokusy u ptáků z řádu brodiví. V poslední kapitole jsem se věnovala popisu repetitivních sekvencí a to konkrétně mikrosatelitům, jejich dělení, funkcím, nestabilitě, mutacím a hledání nových mikrosatelitových lokusů. Hledaní polymorfních mikrosatelitových lokusů pro čápa marabu jsem se věnovala v experimentální části. Využila jsem k tomu metodu cross-species PCR amplifikace a 187 párů primerů, původně navržených pro jiné druhy z řádů plameňáci (Phoenicopteriformes) a veslonozí (Pelecaniformes). Na konci experimentální části jsem nalezla 26 polymorfních mikrosatelitových lokusů. U nalezených polymorfních mikrosatelitů byla zoptimalizována teplota annealingu a délka elektroforetické separace. Z 26 páru primerů jich 18 bylo odvozeno od druhů z řádu veslonozí a zbylých 8 z řádu plameňáci. Počet alel se pohyboval od 2 do 7.In the theoretical part of my bachelor thesis I dealt with the description of the order Ciconiiformes and of its 5 families. I focused on the family Ciconidae, which includes Marabou Stork. I also briefly described all known polymorphic microsatellite loci of the order Ciconiiformes. In the last chapter I descripted repeat sequences and more specifically microsatellites, their division, features, instability, mutations and the search for new microsatellite loci. In the experimental part of my bachelor thesis I focused on the search of polymorphic microsatellite loci in Marabou Stork. I applied the method of cross-species PCR amplification, and I tested 187 primer pairs originally designed for the polymorphic microsatellites for birds belonging to orders of the flamingos (Phoenicopteriformes) and the pelicans (Pelecaniformes). Totally I found 26 of polymorphic microsatellite loci. For these polymophic microsatellite loci I optimized annealing temperature and a time of electrophoresis separation. Of the 26 pairs of primers 18 of them were derived from species of the order pelicans, and the remaining 8 of the order of flamingos. The number of allele ranged 2 to 7.

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.